Способност - Gormeet пластични производи копродукции, Ltd
ISO 9000: 2008 сертифицирана фабрика
Поврзете се со нас:
 • адреса
  Dutou индустриска зона, Јужна округ, Zhongshan Сити, Guangdon
 • Јавете ни се на
  +86 760 88832244
 • Испратете ни @
  Sales@gormeet.com
 • Она што  ние сме во состојба да се направи?

  Како искусен производител удар лиење, ние може да го направи тешка работа што другите производители не може да се заврши. Ние може да се претвори вашиот дизајн во вистински готовиот производ, исто така, може да се претвори друга обработка на пластични производи за удар лиење производи, особено да имаат способност да се справи со посебен облик и неправилни дел линија на производи.

  ~ Дел големини до 1,2 метри ширина и должина од 3m

  ~ Дел тежина од 100 g до 35kg

  ~ Опсег Дел ѕид со дебелина од 1mm да 8мм

  ~ Бои да се изберат, две бои лиен во достапни едно време

  ~ А сорта на материјали кои се достапни

  ~ Вгнездени во метални или пластични инсерти

  ~ Калапи, вклучувајќи ја и слајдови, plug-помош и пин-форми

  ~ Менување на друг метод пластична обработка да дува мувла

  ~ Најде решение за посебен облик делови

  ~ А посветен тим, посветена на совршеност

   

  дигитална слика
  калапи

  Види подолу процес кој покажува колку ние работиме производ

  .Receive концепт за развој и дизајн помош

  .Confirm за цртање

  .Engineering и CNC отсекување

  .Making калапи и тела

  .Material одобрување и боја за појавување на

  .First шут и примерок работи

  .Assembly, украсување и пакување

  поддршка .Logistics

  .Mold одржување

  .Personal услугата / По-продажба на услуги

   

  Материјалот да го одберете и процесот на дизајн и инженеринг развиваме ќе зависи од различни критични фактори, вклучувајќи ги и флексибилност, вкочанетост, 
  компресибилност, меморија, и патување. 
  Вие не треба да се грижите за пост-обработка, како и, за удар лиење производи, производ не е готов производ кога излегува од мувла, постојат многу кастри, сечење и дупчење работа да се направи, Gormeet изберат да ги користат машини за да се заврши на работни места со цел да работат брзо и ефикасно, тоа, исто така, во голема мера го зголемува нашиот капацитет за производство, се намалува бројот на неисправни производи, и го зголемува задоволството на клиентите.

  WhatsApp Online Chat !