ISO 9000: 2008 сертифицирана фабрика
Поврзете се со нас:
 • адреса
  Dutou индустриска зона, Јужна округ, Zhongshan Сити, Guangdon
 • Јавете ни се на
  +86 760 88832244
 • Испратете ни @
  Sales@gormeet.com

  Седење и Столици

  процесот удар лиење се исто така широко се користи во производство на столици, производите биле хемиска стабилност, киселина, анти-статички, ладно и отпорни на топлина, боја стабилност, лесно да се инсталира и да управуваат. Постојат, главно, два вида на нашите производи: бебе автомобил места, општа употреба столици. Бебе автомобил места, засилувач места Дали за кратки патувања или долги патувања, автомобил места се основните елементи за деца, седишта за безбедност на децата се смета за еден од најефикасните начини за спречување на детската одеднаш повреда ...

   Украсениот Екстериер Опции
  • 1. виножито од бои
  • 2. Прилагодено логото Плоча со лиен
  • 3. Подигната Буквите
  • 4. Целосно прилагодено Капак шуплина Плоча
  • 5. Редење Функција

  детали за производот

  процесот удар лиење се исто така широко се користи во производство на столици, производите биле хемиска стабилност, киселина, анти-статички, ладно и отпорни на топлина, боја стабилност, лесно да се инсталира и да управуваат.

  Постојат, главно, два вида на нашите производи: бебе автомобил места, општа употреба столици.

  Бебе автомобил места, засилувач места

  Без разлика дали за кратки патувања или долги патувања, автомобил места се основните елементи за деца, седишта за безбедност на децата се смета за еден од најефикасните начини за спречување на детската одеднаш повреди во сообраќајни незгоди.

  Ние нудиме автомобилски седишта за сите возрасти, од новороденче автомобил места за засилувач места наменети за постари деца.

  · Направени од оригиналниот HDPE

  • Униформа дебелина и силна отпорност на судир
  • Средна до висока молекуларна, со добро отпорност на удар
  • Може да се произведуваат пластична рамка само, или се собраа сите делови да се формираат готови производи.

   

  Општа употреба Столици

  Ние изберете стол структура во согласност со функцијата што треба, и да ги направи не-деформирани да ги собере за еден друг дел од производи, на пример, оградите, потпирачите за грб и така натаму. Нашиот процес може прецизно да се контролира големината во текот на производството во рамките на дозволените отстапувања, и секогаш се направи и во контрола на бои помеѓу различни серии.

   

  Столици може да се текстура површини и во различни форми, големини, бои и комплексноста.

   

  Материјали, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на:

  · ABS

  • ПВЦ
  • HDPE
  • HMW-HDPE
  • ПП

   

  Услуги, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на:

  · Дизајн

  · Мувла производство

  · Подобрување на производот

  · Исполнување на помошни операции

  · Набавка на под-компоненти

  · Собранието и пакување

  · Директно превозот на трети лица

  Pictures for Reference

  WhatsApp Online Chat !